Mens du venter på svar

Så kult at du ønsker deg et år på Hurdal Verk folkehøgskole. Det er mange som søker skoleplass hos oss, men vi vil svare deg så snart vi kan. Vi gleder oss og har laget en liten film som du kan kose deg med i mellomtiden, så hører du snart fra oss igjen!

En hverdag utenom det vanlige

Informasjon

Du har kanskje spørsmål angående linjen du har søkt på eller skolen generelt? Sjekk FAQ litt lenger ned på siden, eller send epost til linjelærer/skolen som du også finner lenger ned. – Vi svarer på alt du lurer på!

Hvis du ikke sendte inn vitnemål eller karakterutskrift sammen med søknaden din, må du gjøre det så fort som mulig. Søknaden din blir ikke behandlet før vi har mottatt dette.
Bruk e-post: post@hvf.no.

Informasjon om skolen

Hvordan velge riktig folkehøgskole?

Mange får tilbud fra flere folkehøgskoler og synes det er vanskelig å velge. Linjene kan ha mye til felles i beskrivelsen, men siden skolene er forskjellige, blir året også ulikt avhengig av hvilken skole du velger.

Volleyballhelga2023 oppsummert 🤩
Running into new Adventures 🙌🏽

Denne uken drar alle linjene på studieturer til ulike spennende destinasjoner. 

Vi ønsker alle linjene god tur 🫶🏼
Noen tilbakeblikk fra volleyballturneringen forrige helg🏐🙌🏽
Noen av øyeblikkene fra turen vår til Thailand og Laos!💕 

@hvf.no @hvfticket
🚣‍♂️🚣‍♂️🌊🌊

@hvf.no 
@folkehogskolene
This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user hvfridelinja.
Møter med personer fra en annen kultur er noe av det som setter mest preg hos oss på Explore! 🌏 #hvf #explore #visitindonesia #indonesia #travel @hvf.no
Oppsummering av Indonesia-turen så langt! 🇮🇩Dykking, fossefall, veldedighet, kultur og surfing er bare noe av det vi har opplevd 🐒
Første dagene i Indonesia leverer!
Målgang Amazing Race 2023!
This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user hvfridelinja.
This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user hvfridelinja.
Copacabana!
I dag cageball!
Myk start med massasje som oppvarming på dagens volleyballøkt.
Klare for kamp!
Da var det min tur til å gi stafettpinnen videre🥲❤️ Tusen takk for et fantastisk år med mange fantastiske opplevelser, minner og ikke minst mange nye venner!❤️ Ønsker @elina.oesterhus masse lykke til med neste års kull!❤️
Vår, sol og smash på den lokale stranda!
This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user hvfridelinja.
•• Haaland er dessverre ikke med for Norge i dag, men vi satser på Norge-seier borte mot Irland! Her fra kampen mot Serbia i høst •• @folkehogskolene @oljeberget_supporterklubb
Årets første lagbilde i nye drakter! 🔴⚫️⚫️Sammen med @hvfball ble det 6-0 seier i solsteika ☀️⚽️
This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user hvfridelinja.
This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user hvfridelinja.
This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user hvfridelinja.
Sjekk ut de lekre treningsfasilitetene våre 🤩 
Her tilbringer vi en del tid i løpet av uka 💪🏼

Vil du se nærmere på rommene, og resten av skolen så kan du gå inn på hjemmesiden vår hvor du finner  VR-visning av hele skolen. 
https://hvf.no/skolen/fasiliteter/
Lyst å prøve ei effektiv og kort økt for hele kroppen?
Da har vi økta for deg 🤜🏼
💥«Jackie» 💥
For time:
1000 m ro
50 Thrusters (20kg/15kg)
30 Pull-ups
Denne uka har vi vært på hyttetur sammen, med en dag i Hafjell som høydepunkt!⛷️🏂

@hvf.no
Sliter du med å få til regelmessig trening? 💪 Hvis du lar motivasjon bestemme om du skal trene i dag, eller utsette til i morgen, vil du ikke oppleve fremgang.

Et år på RÅSKINN hjelper deg med å etablere vaner du får glede av hele livet 🔥 SØK I DAG på hvf.no!

#hvf.no
@hvf.no
@hvfraskinn
@folkehogskolene
#fhsliv
#styrketrening
#disiplin
#motivasjon
Knebøy, så enkelt men og så vanskelig!

Sette seg ned og reise seg opp igjen,
men likevel en så kompleks øvelse.

• Beinbredde, 
mobilitet spiller inn og hvor du vil ha hovedbelastningen. De med god mobilitet kan ha skulderbreddes avstand og ha god teknikk, har man lengre lårben og kanskje mindre mobilitet må du ha større avstand mellom beina. 

• Tyngdepunkt, 
skal være bak mot hælene, ikke foran på  tærne. Start bevegelsen med å sette hofta bak og knærne ut til siden, isteden for å starte bevegelsen i knærne og la de vandre fremover. 

• Mobilitet, 
god nok mobilitet er et must! God mobilitet i anklene er viktig for å klare å skyve knærne frem og holde ryggen i en nøytral posisjon under løftet. Tilstrekkelig mobilitet i hofter, rygg og skuldre er også viktig. 

Selv om man har gjort knebøy i mange år kan det være fint å få noen til å se på teknikken innimellom for å forbedre den enda mer.

Da er det bra å gå å trene! 
Lykke til! 💪🏼
Råskinn22/23 sitt halvår i 60 bilder 😍

Takk @karinbergfjord 📷 
#godeminner #halvveisiåret #tidengårfort #fhsliv
Sittende roing i kabelmaskin er en glimrende øvelse som trener hele øvre del av ryggen, spesielt lats og traps, men også teres major og rhomboidene. Du trener også biceps.

Sjekkliste:
* Lett bøyde knær
* Strak rygg/overkropp
* Trekk håndtaket mot nedre del av magen
* Trekk skulderbladene sammen og press opp brystet.

#fhsliv
#row
#cablerow
#styrketrening 
@hvfraskinn
"Viljestyrken er som en muskel. Jo mer du trener den, jo sterkere blir den."

@hvfraskinn @folkehogskolene
This error message is only visible to WordPress admins
Error: There is no connected account for the user hvfridelinja.

Spørsmål og svar

Ofte stilte spørsmål

Folkehøgskole er et friår fra karaktpress og lekser, men ikke et friår fra undervisning. All undervisning er obligatorisk, både linjefag, fellesfag og valgfag, og vi forventer at alle møter til timer og aktiviteter. Folkehøgskolene har formelt en fraværsgrense på 10%, slik som videregående. Det betyr at om du har mer enn 10% fravær, kan hele stipendiet fra Lånekassen gjøres om til lån (ca 42.000,- kroner). Når det gjelder dokumenterte kroniske eller langvarige sykdommer, har rektor mulighet til å trekke ut inntil 15 dager av fraværet fra vitnemålet etter søknad fra eleven.

Ja. Det er gratis WIFI på alle rom og god dekning rundt om på skolen.

Nei, du må ikke være kristen for å gå her. Her er alle velkommen, og vi legger vekt på at alle skal føle seg respektert og inkludert, uansett livssyn. Hurdal Verk er en kristen skole og vi har både kristne elever og elever med andre livssyn, noe som gir et spennende miljø.

Ja, du kan søke Lånekassen om både lån og stipend.

Vi som jobber her gjør alt vi kan for at elevene våre skal trives, og vi legger til rette for at det skal være et godt sosialt miljø på skolen. Det er vanskelig å love at alle kommer til å trives, men erfaringen viser at de aller fleste finner seg veldig godt til rette og finner seg mange nye venner. Vi hører ofte elever si at året Hurdal Verk folkehøgskole har vært det beste året i livet.

Vi har 2 høstferier, en i begynnelsen av oktober og en i midten av november. Vi tar selvsagt også juleferie, vinterferie og påskeferie. Vi har i tillegg noen langhelger og ekstra fridager som varierer fra år til år. Alle folkehøgskoler har undervisning de fleste lørdager. På lørdagskveldene er det elevkvelder eller andre arrangementer som alle er med på. Det mest vanlige er derfor at elevene er på skolen også i helgene, men det går fint an å søke permisjon for å reise bort også.

Hurdal ligger 35 minutter fra Oslo Lufthavn Gardermoen, noe som gjør at vi er lett tilgjengelig for de fleste. Nærheten til flyplassen er en stor fordel for linjene våre når de skal ut å reise, og gjør at elevene sparer både tid og penger. Er du på Gardermoen hopper du på toget til Eidsvoll Verk stasjon (det tar kun 5 minutter). Fra Eidsvoll Verk tar du bussen til Hurdal (tar 20 minutter.) Det går busser inn og ut av Hurdal sentrum (2 km fra skolen) flere ganger om dagen i ukedagene. Lørdager og søndager går det ingen kollektivtransport, men vi setter opp egen transport fra Eidsvoll Verk stasjon søndags kveld for å hente elever som har vært på permisjon.

En fin ting med å være folkehøgskoleelev er at du får næringsrik og god mat servert opptil 4 ganger om dagen. Du har også mulighet til å lage litt mat på internatstua der du bor, om du ønsker det en gang i blant. Hver internatavdeling har en kjøkkenkrok med komfyr, kjøleskap og oppvaskmaskin. Det er vaskemaskiner og tørketrommel/tørkerom tilgjengelig på hvert internat slik at du kan få vasket klær.

Du bor på internat sammen med dine medelever. Vi har både 2-mannsrom og enkeltrom. Ønsker du enkeltrom kan du søke om det etter at du har fått skoleplass. Det bor 10-15 elever på hvert internat som deler en stue med kjøkkenkrok hvor du kan lage deg litt egen mat, om du ønsker det. Det er spennende og veldig sosialt å bo på internat. Dere blir godt kjent, og lærer å ta hensyn til hverandre.

“Livet er den beste skole – men folkehøgskole tar kortere tid”. Du vil få ferdigheter og kunnskaper innenfor fag du har hatt på skolen. I tillegg får du 2 studiepoeng (konkurransepoeng) som teller med når du skal søke på høyere utdanning.  Men folkehøgskole gir deg så mye mer enn det! Her er noe av det folk sier de sitter igjen med etter et år på Hurdal Verk:

  • Jeg har lært å klare meg selv
  • Jeg har blitt bedre kjent med meg selv og blitt mer moden
  • Jeg har lært å tilpasse meg og ta hensyn til andre
  • Jeg har sprengt mange grenser og gjort ting jeg ikke turte før
  • Jeg har fått venner for livet
  • Jeg har fått bedre selvtillit
  • Jeg har funnet ut hva jeg vil bli

Ansatte

Administrasjon

Internatleder
Astrid Stangeland
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 37
            [user_login] => astrid
            [user_pass] => $P$BRSWyFQJyFQuwgH19rPfLtnrpG6LUU0
            [user_nicename] => astrid
            [user_email] => astangeland@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2020-05-28 07:17:26
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Astrid Stangeland
        )

    [ID] => 37
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
astangeland@hvf.no
Vaktmester
Atle Nordskag
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 5
            [user_login] => atle
            [user_pass] => $P$BDE301MQg2zUIRtZwWR3EzhCPlQq3z/
            [user_nicename] => atle
            [user_email] => anordskag@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-08-16 07:53:27
            [user_activation_key] => 1471334008:$P$BkWw6I6Cnyfv/DmWM/sY1dBYaGCtcO.
            [user_status] => 0
            [display_name] => Atle Nordskag
        )

    [ID] => 5
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
anordskag@hvf.no40408493
Rektor
Frode Mikal Nilssen
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 26
            [user_login] => frode
            [user_pass] => $P$B4emkDwMMG/3gp4AfXOt35.fobcVVz0
            [user_nicename] => frode
            [user_email] => fnilssen@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-10-02 20:42:46
            [user_activation_key] => 1642865642:$P$BNEurMG91KHx4Ruv4XGyP6Gih/Uw7X.
            [user_status] => 0
            [display_name] => Frode Mikal Nilssen
        )

    [ID] => 26
    [caps] => Array
        (
            [administrator] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => administrator
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [switch_themes] => 1
            [edit_themes] => 1
            [activate_plugins] => 1
            [edit_plugins] => 1
            [edit_users] => 1
            [edit_files] => 1
            [manage_options] => 1
            [moderate_comments] => 1
            [manage_categories] => 1
            [manage_links] => 1
            [upload_files] => 1
            [import] => 1
            [unfiltered_html] => 1
            [edit_posts] => 1
            [edit_others_posts] => 1
            [edit_published_posts] => 1
            [publish_posts] => 1
            [edit_pages] => 1
            [read] => 1
            [level_10] => 1
            [level_9] => 1
            [level_8] => 1
            [level_7] => 1
            [level_6] => 1
            [level_5] => 1
            [level_4] => 1
            [level_3] => 1
            [level_2] => 1
            [level_1] => 1
            [level_0] => 1
            [edit_others_pages] => 1
            [edit_published_pages] => 1
            [publish_pages] => 1
            [delete_pages] => 1
            [delete_others_pages] => 1
            [delete_published_pages] => 1
            [delete_posts] => 1
            [delete_others_posts] => 1
            [delete_published_posts] => 1
            [delete_private_posts] => 1
            [edit_private_posts] => 1
            [read_private_posts] => 1
            [delete_private_pages] => 1
            [edit_private_pages] => 1
            [read_private_pages] => 1
            [delete_users] => 1
            [create_users] => 1
            [unfiltered_upload] => 1
            [edit_dashboard] => 1
            [update_plugins] => 1
            [delete_plugins] => 1
            [install_plugins] => 1
            [update_themes] => 1
            [install_themes] => 1
            [update_core] => 1
            [list_users] => 1
            [remove_users] => 1
            [promote_users] => 1
            [edit_theme_options] => 1
            [delete_themes] => 1
            [export] => 1
            [manage_postman_smtp] => 1
            [ure_edit_roles] => 1
            [ure_create_roles] => 1
            [ure_delete_roles] => 1
            [ure_create_capabilities] => 1
            [ure_delete_capabilities] => 1
            [ure_manage_options] => 1
            [ure_reset_roles] => 1
            [cf7_db_form_view3308] => 1
            [cf7_db_form_edit_3308] => 1
            [cf7_db_form_view3296] => 1
            [cf7_db_form_edit_3296] => 1
            [cf7_db_form_view1149] => 1
            [cf7_db_form_edit_1149] => 1
            [manage_instagram_feed_options] => 1
            [wpcf7_edit_contact_forms] => 1
            [cf7_db_form_view5566] => 1
            [cf7_db_form_edit_5566] => 1
            [cf7_db_form_view5575] => 1
            [cf7_db_form_edit_5575] => 1
            [publish_wpvr_tour] => 1
            [edit_wpvr_tours] => 1
            [read_wpvr_tour] => 1
            [edit_wpvr_tour] => 1
            [publish_wpvr_tours] => 1
            [delete_wpvr_tour] => 1
            [edit_other_wpvr_tours] => 1
            [delete_other_wpvr_tours] => 1
            [read_private_wpvr_tours] => 1
            [wpseo_manage_options] => 1
            [create_posts] => 1
            [install_languages] => 1
            [resume_plugins] => 1
            [resume_themes] => 1
            [view_site_health_checks] => 1
            [wpseo_bulk_edit] => 1
            [wpseo_edit_advanced_metadata] => 1
            [administrator] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
fnilssen@hvf.no45037465
Økonomileder
Kjetil Rydland
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 14
            [user_login] => kjetil
            [user_pass] => $P$BHmCCHH66VabApTYKW7qE9KB4Xch.31
            [user_nicename] => kjetil
            [user_email] => kr@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-08-16 12:03:13
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Kjetil Rydland
        )

    [ID] => 14
    [caps] => Array
        (
            [administrator] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => administrator
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [switch_themes] => 1
            [edit_themes] => 1
            [activate_plugins] => 1
            [edit_plugins] => 1
            [edit_users] => 1
            [edit_files] => 1
            [manage_options] => 1
            [moderate_comments] => 1
            [manage_categories] => 1
            [manage_links] => 1
            [upload_files] => 1
            [import] => 1
            [unfiltered_html] => 1
            [edit_posts] => 1
            [edit_others_posts] => 1
            [edit_published_posts] => 1
            [publish_posts] => 1
            [edit_pages] => 1
            [read] => 1
            [level_10] => 1
            [level_9] => 1
            [level_8] => 1
            [level_7] => 1
            [level_6] => 1
            [level_5] => 1
            [level_4] => 1
            [level_3] => 1
            [level_2] => 1
            [level_1] => 1
            [level_0] => 1
            [edit_others_pages] => 1
            [edit_published_pages] => 1
            [publish_pages] => 1
            [delete_pages] => 1
            [delete_others_pages] => 1
            [delete_published_pages] => 1
            [delete_posts] => 1
            [delete_others_posts] => 1
            [delete_published_posts] => 1
            [delete_private_posts] => 1
            [edit_private_posts] => 1
            [read_private_posts] => 1
            [delete_private_pages] => 1
            [edit_private_pages] => 1
            [read_private_pages] => 1
            [delete_users] => 1
            [create_users] => 1
            [unfiltered_upload] => 1
            [edit_dashboard] => 1
            [update_plugins] => 1
            [delete_plugins] => 1
            [install_plugins] => 1
            [update_themes] => 1
            [install_themes] => 1
            [update_core] => 1
            [list_users] => 1
            [remove_users] => 1
            [promote_users] => 1
            [edit_theme_options] => 1
            [delete_themes] => 1
            [export] => 1
            [manage_postman_smtp] => 1
            [ure_edit_roles] => 1
            [ure_create_roles] => 1
            [ure_delete_roles] => 1
            [ure_create_capabilities] => 1
            [ure_delete_capabilities] => 1
            [ure_manage_options] => 1
            [ure_reset_roles] => 1
            [cf7_db_form_view3308] => 1
            [cf7_db_form_edit_3308] => 1
            [cf7_db_form_view3296] => 1
            [cf7_db_form_edit_3296] => 1
            [cf7_db_form_view1149] => 1
            [cf7_db_form_edit_1149] => 1
            [manage_instagram_feed_options] => 1
            [wpcf7_edit_contact_forms] => 1
            [cf7_db_form_view5566] => 1
            [cf7_db_form_edit_5566] => 1
            [cf7_db_form_view5575] => 1
            [cf7_db_form_edit_5575] => 1
            [publish_wpvr_tour] => 1
            [edit_wpvr_tours] => 1
            [read_wpvr_tour] => 1
            [edit_wpvr_tour] => 1
            [publish_wpvr_tours] => 1
            [delete_wpvr_tour] => 1
            [edit_other_wpvr_tours] => 1
            [delete_other_wpvr_tours] => 1
            [read_private_wpvr_tours] => 1
            [wpseo_manage_options] => 1
            [create_posts] => 1
            [install_languages] => 1
            [resume_plugins] => 1
            [resume_themes] => 1
            [view_site_health_checks] => 1
            [wpseo_bulk_edit] => 1
            [wpseo_edit_advanced_metadata] => 1
            [administrator] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
kr@hvf.no40417600
Skolesekretær
Lise Nordskag Lyshaug
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 40
            [user_login] => LiseL
            [user_pass] => $P$BUkiD6fWEwtL2ilcNcIp07YSzhKfOm0
            [user_nicename] => lisel
            [user_email] => llyshaug@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2021-06-17 12:11:26
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Lise Nordskag Lyshaug
        )

    [ID] => 40
    [caps] => Array
        (
            [author] => 1
            [editor] => 1
            [contributor] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => author
            [1] => editor
            [2] => contributor
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [upload_files] => 1
            [edit_posts] => 1
            [edit_published_posts] => 1
            [publish_posts] => 1
            [read] => 1
            [level_2] => 1
            [level_1] => 1
            [level_0] => 1
            [delete_posts] => 1
            [delete_published_posts] => 1
            [moderate_comments] => 1
            [manage_categories] => 1
            [manage_links] => 1
            [unfiltered_html] => 1
            [edit_others_posts] => 1
            [edit_pages] => 1
            [level_7] => 1
            [level_6] => 1
            [level_5] => 1
            [level_4] => 1
            [level_3] => 1
            [edit_others_pages] => 1
            [edit_published_pages] => 1
            [publish_pages] => 1
            [delete_pages] => 1
            [delete_others_pages] => 1
            [delete_published_pages] => 1
            [delete_others_posts] => 1
            [delete_private_posts] => 1
            [edit_private_posts] => 1
            [read_private_posts] => 1
            [delete_private_pages] => 1
            [edit_private_pages] => 1
            [read_private_pages] => 1
            [wpseo_bulk_edit] => 1
            [wpseo_edit_advanced_metadata] => 1
            [author] => 1
            [editor] => 1
            [contributor] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
llyshaug@hvf.no
Kjøkkenleder
Marit Strand
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 16
            [user_login] => marit
            [user_pass] => $P$BhHq.wdX17zVk0yNd/BL3DS1qaqRYj/
            [user_nicename] => marit
            [user_email] => mstrand@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-08-16 12:06:38
            [user_activation_key] => 1471349198:$P$B0.9tqkxCq79bSrEHFTtvBmdn548U90
            [user_status] => 0
            [display_name] => Marit Strand
        )

    [ID] => 16
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
mstrand@hvf.no92091225
Inspektør
Michael Skjæringrud
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 9
            [user_login] => michael
            [user_pass] => $P$BsNiS1kv0cn5fbZcjJusPiFpQt9KtH.
            [user_nicename] => michael
            [user_email] => mskjaringrud@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-08-16 11:55:59
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Michael Skjæringrud
        )

    [ID] => 9
    [caps] => Array
        (
            [administrator] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => administrator
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [switch_themes] => 1
            [edit_themes] => 1
            [activate_plugins] => 1
            [edit_plugins] => 1
            [edit_users] => 1
            [edit_files] => 1
            [manage_options] => 1
            [moderate_comments] => 1
            [manage_categories] => 1
            [manage_links] => 1
            [upload_files] => 1
            [import] => 1
            [unfiltered_html] => 1
            [edit_posts] => 1
            [edit_others_posts] => 1
            [edit_published_posts] => 1
            [publish_posts] => 1
            [edit_pages] => 1
            [read] => 1
            [level_10] => 1
            [level_9] => 1
            [level_8] => 1
            [level_7] => 1
            [level_6] => 1
            [level_5] => 1
            [level_4] => 1
            [level_3] => 1
            [level_2] => 1
            [level_1] => 1
            [level_0] => 1
            [edit_others_pages] => 1
            [edit_published_pages] => 1
            [publish_pages] => 1
            [delete_pages] => 1
            [delete_others_pages] => 1
            [delete_published_pages] => 1
            [delete_posts] => 1
            [delete_others_posts] => 1
            [delete_published_posts] => 1
            [delete_private_posts] => 1
            [edit_private_posts] => 1
            [read_private_posts] => 1
            [delete_private_pages] => 1
            [edit_private_pages] => 1
            [read_private_pages] => 1
            [delete_users] => 1
            [create_users] => 1
            [unfiltered_upload] => 1
            [edit_dashboard] => 1
            [update_plugins] => 1
            [delete_plugins] => 1
            [install_plugins] => 1
            [update_themes] => 1
            [install_themes] => 1
            [update_core] => 1
            [list_users] => 1
            [remove_users] => 1
            [promote_users] => 1
            [edit_theme_options] => 1
            [delete_themes] => 1
            [export] => 1
            [manage_postman_smtp] => 1
            [ure_edit_roles] => 1
            [ure_create_roles] => 1
            [ure_delete_roles] => 1
            [ure_create_capabilities] => 1
            [ure_delete_capabilities] => 1
            [ure_manage_options] => 1
            [ure_reset_roles] => 1
            [cf7_db_form_view3308] => 1
            [cf7_db_form_edit_3308] => 1
            [cf7_db_form_view3296] => 1
            [cf7_db_form_edit_3296] => 1
            [cf7_db_form_view1149] => 1
            [cf7_db_form_edit_1149] => 1
            [manage_instagram_feed_options] => 1
            [wpcf7_edit_contact_forms] => 1
            [cf7_db_form_view5566] => 1
            [cf7_db_form_edit_5566] => 1
            [cf7_db_form_view5575] => 1
            [cf7_db_form_edit_5575] => 1
            [publish_wpvr_tour] => 1
            [edit_wpvr_tours] => 1
            [read_wpvr_tour] => 1
            [edit_wpvr_tour] => 1
            [publish_wpvr_tours] => 1
            [delete_wpvr_tour] => 1
            [edit_other_wpvr_tours] => 1
            [delete_other_wpvr_tours] => 1
            [read_private_wpvr_tours] => 1
            [wpseo_manage_options] => 1
            [create_posts] => 1
            [install_languages] => 1
            [resume_plugins] => 1
            [resume_themes] => 1
            [view_site_health_checks] => 1
            [wpseo_bulk_edit] => 1
            [wpseo_edit_advanced_metadata] => 1
            [administrator] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
mskjaringrud@hvf.no

Lærere

Lærer
Anders Pinderud
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 38
            [user_login] => AndersP
            [user_pass] => $P$BJYqYmekuUjlavH84V9tYfc0J5RqU7.
            [user_nicename] => andersp
            [user_email] => apinderud@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2021-06-07 06:57:30
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Anders Pinderud
        )

    [ID] => 38
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
apinderud@hvf.no
Lærer
Gøril Mosteid
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 13
            [user_login] => goril
            [user_pass] => $P$BclfHd/UIB7.4WSJcVFJPg5AIXlpsF.
            [user_nicename] => goril
            [user_email] => gmosteid@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-08-16 12:02:07
            [user_activation_key] => 1471348927:$P$BA1wraIXr90vaba3Ow9AMbfHbCLwOT.
            [user_status] => 0
            [display_name] => Gøril Mosteid
        )

    [ID] => 13
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
gmosteid@hvf.no
Lærer
Kari Klepsvik
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 36
            [user_login] => kari
            [user_pass] => $P$BwB8nEY6NzwcjuLr7W7zxnFGSuGVJi1
            [user_nicename] => kari
            [user_email] => kklepsvik@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2020-03-10 09:16:25
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Kari Klepsvik
        )

    [ID] => 36
    [caps] => Array
        (
            [contributor] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => contributor
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [edit_posts] => 1
            [read] => 1
            [level_1] => 1
            [level_0] => 1
            [delete_posts] => 1
            [contributor] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
kklepsvik@hvf.no
Lærer
Knut Harald Bergem
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 21
            [user_login] => Knut
            [user_pass] => $P$BFPkMjfz7uRRbt1xx8BCdunFF1YgPp1
            [user_nicename] => knut
            [user_email] => kbergem@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-09-25 10:25:30
            [user_activation_key] => 1474799130:$P$BTh7bwrKKs1Lf7SQYt74ttUnR82dp31
            [user_status] => 0
            [display_name] => Knut Harald Bergem
        )

    [ID] => 21
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
kbergem@hvf.no
Lærer
Kristian Taugbøl Brekke
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 45
            [user_login] => Kristian
            [user_pass] => $P$BD6SxwAq1m5S/n0d/cXpxzmxv5lBIx/
            [user_nicename] => kristian
            [user_email] => kbrekke@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2022-06-13 08:19:26
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Kristian Taugbøl Brekke
        )

    [ID] => 45
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
kbrekke@hvf.no
Lærer
Linn Røen
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 39
            [user_login] => LinnR
            [user_pass] => $P$BJfGava9O6ofVBTNfh/voG1/u4bty9/
            [user_nicename] => linnr
            [user_email] => lroen@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2021-06-07 11:00:34
            [user_activation_key] => 1623063635:$P$BhD/F1wWKzJn1mTrAQPrHJRrEEDQzf.
            [user_status] => 0
            [display_name] => Linn Røen
        )

    [ID] => 39
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
lroen@hvf.no
Lærer
Morten Olsen
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 10
            [user_login] => morten
            [user_pass] => $P$BYt4iZM1WCFc6njQ5VKdVigYXRynXo1
            [user_nicename] => morten
            [user_email] => molsen@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-08-16 11:57:19
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Morten Olsen
        )

    [ID] => 10
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
molsen@hvf.no
Lærer
Peter Dybedahl
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 15
            [user_login] => peter
            [user_pass] => $P$BuOmCeiRHTqn2LUsSUPZ29SIsDycAx1
            [user_nicename] => peter
            [user_email] => pdybedahl@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-08-16 12:05:34
            [user_activation_key] => 1471349134:$P$B9qa.sG0WexA3G1sEjV5iKAY.2qjFu/
            [user_status] => 0
            [display_name] => Peter Dybedahl
        )

    [ID] => 15
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
pdybedahl@hvf.no
Lærer
Sindre Frantzen
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 35
            [user_login] => Sindre
            [user_pass] => $P$BE/QoNNRxN1.M.xQ4av4E00KvsmsC41
            [user_nicename] => sindre
            [user_email] => sfrantzen@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2019-11-20 09:32:09
            [user_activation_key] => 1574242330:$P$BHky9ISaB8LRqN2dnA/KHYMgfH1nvk.
            [user_status] => 0
            [display_name] => Sindre Frantzen
        )

    [ID] => 35
    [caps] => Array
        (
            [editor] => 1
            [author] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => editor
            [1] => author
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [moderate_comments] => 1
            [manage_categories] => 1
            [manage_links] => 1
            [upload_files] => 1
            [unfiltered_html] => 1
            [edit_posts] => 1
            [edit_others_posts] => 1
            [edit_published_posts] => 1
            [publish_posts] => 1
            [edit_pages] => 1
            [read] => 1
            [level_7] => 1
            [level_6] => 1
            [level_5] => 1
            [level_4] => 1
            [level_3] => 1
            [level_2] => 1
            [level_1] => 1
            [level_0] => 1
            [edit_others_pages] => 1
            [edit_published_pages] => 1
            [publish_pages] => 1
            [delete_pages] => 1
            [delete_others_pages] => 1
            [delete_published_pages] => 1
            [delete_posts] => 1
            [delete_others_posts] => 1
            [delete_published_posts] => 1
            [delete_private_posts] => 1
            [edit_private_posts] => 1
            [read_private_posts] => 1
            [delete_private_pages] => 1
            [edit_private_pages] => 1
            [read_private_pages] => 1
            [wpseo_bulk_edit] => 1
            [wpseo_edit_advanced_metadata] => 1
            [editor] => 1
            [author] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
sfrantzen@hvf.no
Lærer
Steinar Sundvoll
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 7
            [user_login] => steinar
            [user_pass] => $P$BZwwBIMHESuXMHe9QTDW54MfQI8ZQH0
            [user_nicename] => steinar
            [user_email] => ssundvoll@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2016-08-16 09:17:37
            [user_activation_key] => 1471339057:$P$BjhWH0L5R4kFD7vbE3EzblR/TGyr/J0
            [user_status] => 0
            [display_name] => Steinar Sundvoll
        )

    [ID] => 7
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
ssundvoll@hvf.no

Servicepersonal

Sosiale medier
Alex Fedyuk
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 44
            [user_login] => Alex
            [user_pass] => $P$BSxTjCNVoqlQMN1aTorKG7UEL9bzq40
            [user_nicename] => alex
            [user_email] => afedyuk@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2022-06-13 08:12:16
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Alex Fedyuk
        )

    [ID] => 44
    [caps] => Array
        (
            [editor] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => editor
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [moderate_comments] => 1
            [manage_categories] => 1
            [manage_links] => 1
            [upload_files] => 1
            [unfiltered_html] => 1
            [edit_posts] => 1
            [edit_others_posts] => 1
            [edit_published_posts] => 1
            [publish_posts] => 1
            [edit_pages] => 1
            [read] => 1
            [level_7] => 1
            [level_6] => 1
            [level_5] => 1
            [level_4] => 1
            [level_3] => 1
            [level_2] => 1
            [level_1] => 1
            [level_0] => 1
            [edit_others_pages] => 1
            [edit_published_pages] => 1
            [publish_pages] => 1
            [delete_pages] => 1
            [delete_others_pages] => 1
            [delete_published_pages] => 1
            [delete_posts] => 1
            [delete_others_posts] => 1
            [delete_published_posts] => 1
            [delete_private_posts] => 1
            [edit_private_posts] => 1
            [read_private_posts] => 1
            [delete_private_pages] => 1
            [edit_private_pages] => 1
            [read_private_pages] => 1
            [wpseo_bulk_edit] => 1
            [wpseo_edit_advanced_metadata] => 1
            [editor] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
afedyuk@hvf.no
Kokk
Jeanette Bonkerud
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 28
            [user_login] => jeanette
            [user_pass] => $P$BH7Q0yMS5rK95uXt2D53sfNLlm/kng/
            [user_nicename] => jeanette
            [user_email] => jbonkerud@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2018-10-23 16:31:46
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Jeanette Bonkerud
        )

    [ID] => 28
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
jbonkerud@hvf.no
Markedsføringsmedarbeider
John Arias Foss
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 43
            [user_login] => JohnA
            [user_pass] => $P$B27GDWUkmw/hpIZm4iRkUVI2EHwTYu/
            [user_nicename] => johna
            [user_email] => john.a.foss@hotmail.com
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2022-06-13 08:09:27
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => John Arias Foss
        )

    [ID] => 43
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
Kokk
Lina Margrethe Johnsrud
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 30
            [user_login] => solveigludvigsen
            [user_pass] => $P$Bfg5usb02BzPzN.cjMNJJm.rpnOnmR0
            [user_nicename] => solveigludvigsen
            [user_email] => ljohnsrud@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2019-03-13 17:07:20
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Lina Margrethe Johnsrud
        )

    [ID] => 30
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
ljohnsrud@hvf.no
Internatassistent
Moses Mugisha
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 29
            [user_login] => moses
            [user_pass] => $P$Bm3VmemrEMyZaocZ4Drcnuep44fMje.
            [user_nicename] => moses
            [user_email] => mmugisha@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2018-10-23 16:49:24
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Moses Mugisha
        )

    [ID] => 29
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
mmugisha@hvf.no
Kokk
Rune Sjøblom
WP_User Object
(
    [data] => stdClass Object
        (
            [ID] => 42
            [user_login] => Rune
            [user_pass] => $P$BdSN8z3TTDLCkfljmHCN0wggIogrGz/
            [user_nicename] => rune
            [user_email] => rsjoblom@hvf.no
            [user_url] => 
            [user_registered] => 2022-06-13 08:02:29
            [user_activation_key] => 
            [user_status] => 0
            [display_name] => Rune Sjøblom
        )

    [ID] => 42
    [caps] => Array
        (
            [subscriber] => 1
        )

    [cap_key] => wp_hurdal_capabilities
    [roles] => Array
        (
            [0] => subscriber
        )

    [allcaps] => Array
        (
            [read] => 1
            [level_0] => 1
            [subscriber] => 1
        )

    [filter] => 
    [site_id:WP_User:private] => 1
)
rsjoblom@hvf.no